Kun puhutaan mutaatioista, lukumäärät, sukupolvet ja aika ovat olennaisia muuttujia
Mutaation todennäköisyys on todella pieni, mutta kun viruksia on hyvin suuri määrä ja aikaa on riittävästi niin, että virukset ehtivät tarttua ja lisääntyä useiden virussukupolvien ajan, mutaatioita syntyy. Vain pieni osa näistä jää henkiin ja alkaa levitä, mutta mitä useammalla on tauti (leviäminen rokottamattomien keskuudessa ja rokottamattomien suurempi riski levittää tautia), mitä useammalla taudin saaneella on suuri määrä viruksia (monistuminen ennen kuin rokottamattoman elimistö kykenee luomaan vasta-aineet), sitä suurempi määrä elinkelpoisia mutaatioita, variaatioita kehittyy.
Rokottamaton on uusien virusvariaatioiden petrimalja
8
75
Vastaukset
- Anonyymi
Venäjällä ja itäblokissa on surkea rokotekattavuus. Suomalaisten on tärkeä saada täysi suojaus, koska muuten tauti leviää takaisin rajan yli. Liikennettä Venäjän, Viron ja Suomen välillä on yksinkertaisesti liikaa.
- Anonyymi
Huono hygienia ja suuri väestötiheys yhdistettynä rokottamattomuuteen on tuhoisa yhdistelmä. Intiasta on tulossa jo Delta plus -variaatio
- Anonyymi
Minust jotenkin tuntuu, että eivätkös virukset muutu aina " isäntänsä " mukaan, eli jokaisessa elimistössä muuttuu eri tavoin.
En tosin oo mikään virologi......- Anonyymi
Ei. Mitä enemmän henkilö tuottaa viruksia ja virussukupolvia, sitä suurempi eläväksi jäävien ja eteenpäin leviävien mutaatioiden riski on.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei. Mitä enemmän henkilö tuottaa viruksia ja virussukupolvia, sitä suurempi eläväksi jäävien ja eteenpäin leviävien mutaatioiden riski on.
Rokotetut ovat juuri niitä super mutantti virusten kasvattajia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Rokotetut ovat juuri niitä super mutantti virusten kasvattajia.
"Rokotetut ovat juuri niitä super mutantti virusten kasvattajia."
Tuo ei vaan vastaa tutkimustuloksia, ei asiantuntijoiden konsensusta asiasta, eikä oikein mitään muutakaan, paitsi jotain salaliittopörhöjen luuloja. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Rokotetut ovat juuri niitä super mutantti virusten kasvattajia."
Tuo ei vaan vastaa tutkimustuloksia, ei asiantuntijoiden konsensusta asiasta, eikä oikein mitään muutakaan, paitsi jotain salaliittopörhöjen luuloja.Noh. Virukset muuntuu. Virukset muuntuu rokotetta kiertäviksi rokotetuilla.
Eli rokotukset aiheuttavat lisää mutaatioita.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu1782206Rakastan sinua
Enkä halua enkä aio sinua satuttaa. Satuttaisin samalla itseäni. Olet ihana mies ja olen pahoillani kuinka sinua kohteli561467Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2201332Kun viimeksi tapasit kaivattusi
Kasvokkain ( ei netti, varmuudeksi vielä tarkennan), jännittikö? Jos, miten se ilmeni? Huomasitko jännittikö kaivattuasi561182Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus801160Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e391089- 681006
Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1251004- 64998
Leppäskän tarratoimikunta kävi Suviseuroussa haastamassa riitaa!
Voiko enää törkeämmin häiritä uskovien juhlia? https://www.kirkkojakaupunki.fi/-/tarratoimikunnan-aktivistit-kokivat-sy224935